Teslimat ve İade

TESLİMAT VE İADE

İnternet sitesinden alışveriş yapan müşterilerimizin güvenliğini ön planda tutmakta ve e-ticaret sitemiz üzerinden siparişinizi verdiğiniz andan itibaren ödeme/fatura bilgilerinin kontrolünü gerçekleştirmekteyiz. Bu yüzden, siparişinizin tedarik ve teslimat aşamasına gelebilmesi için öncelikle siparişinizin ödeme/fatura bilgilerinin doğruluğunun onaylanması gereklidir.

www.tesisat.com sitemizden satın aldığınız ürünler siparişi verdiğiniz andan itibaren hafta içi 24 saat içinde anlaşmalı olduğumuz kargo şirketlerine teslim edilmektedir. Satın alınan ürünlerin tatil gününe denk gelinmesi gibi durumlarda göre teslim süresi değişebilir.

 

Adres Bilgileri

Siparişinizin size en çabuk şekilde ulaşması için lütfen adres bilgilerinizi tamamen açık yazınız.

 

Hatalı / Eksik Siparişler

Teslim aldığınız paketi kargo görevlisinin yanında açıp, siparişinizi kontrol ediniz. Herhangi bir yanlışlık veya eksiklik gördüğünüz takdirde derhal bizimle irtibata geçiniz.

 

İade Süresi

Genel olarak satın aldığınız ürünleri paketi açmadan ve tahrip etmeden, kullanmadan ve ürünün tekrar satılabilirliğini bozmadan, teslim tarihinden itibaren 14 günlük süre içinde neden belirterek iade edebilirsiniz.

 

İade Şartları Nelerdir?

İade etmek üzere gönderdiğiniz ürünlerde eksiksiz olması gereken öğeleri aşağıda bulabilirsiniz. Bunlardan herhangi birinin eksik olması durumunda ürün iadesi kabul edilmemektedir.

- Ürünün faturası,

- İade formu,

- 14 günlük süre içerisinde iade edilecek ürünlerin kutusu, ambalajı ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir.

Bize gelen ürünlerin iade şartlarına uygun ulaştırılması durumunda ürün tutarlarının iadesi, ürünün tarafımıza ulaştığı gün işleme alınacaktır. İadenin hesabınıza yansıma süresi, bankanızın inisiyatifindedir. Kredi kartına yapılan iadeler en geç 45 gün içerisinde, havale ile yapılan ödemeler ise en geç 1 hafta içerisinde hesaba yansımaktadır.

Hatalı veya eksiksiz gönderilmiş olan ürünlerin müşterinin haklı neden göstermeksizin iade etmesi durumunda toplam tutardan kargo ücreti düşülerek geriye kalan tutar iade edilir.

 

Nasıl İade Edilir?

Ürünü tarafımıza göndermeden önce iade talebinizi Ürün İade formunu doldurarak tarafımıza bildirmeniz gerekmektedir. Teknik departmanımız tarafından iade ile ilgili gönderim onayının size iletilmesinden sonra lütfen paket ile birlikte gelen iade formunu doldurarak ürünü tarafımıza gönderiniz. Onay bilgisi size telefon veya e-posta yoluyla iletilecektir. Firmamıza gelen ürünlerin iade şartlarına uygun ulaştırılması durumunda ürün tutarlarının iadesi, ürünün tarafımıza ulaştığı gün işleme alınacaktır.
 

14 günlük süre içerisinde ürünün iade edilebilmesi için Genel İade Şartlarına ek olarak aşağıdaki şartlara dikkat edilmesi gerekmektedir:

- Online Alışverişlerde ürünün orjinal kutusu ile ambalajının eksiksiz ve hasarsız olması şarttır.

 

Önemli Güvenlik Unsurları

İnternetten alışveriş yaparken bildiğiniz firmaları tercih edin. Bu sayede aklınıza takılan bütün konular hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. İnternet sitesinde firmanın açık adres ve telefon bilgilerinin yer almasına dikkat edin. Bilmediğiniz bir firmadan alışveriş yapacaksanız, alışverişinizi yapmadan ürünü aldığınız mağazanın bütün telefon / adres bilgilerini not edin. Eğer güvenmiyorsanız alışverişten önce telefon ederek teyit edin.
 

Satış İptali

Siparişlerinizin iptalini, tarafımızca kargoya teslim edilmeden önce yapabilirsiniz. Şayet ödeme yaptıysanız, ödemeniz iade edilecektir. Ürün kargoya verildiyse iptal işlemi yapılamamaktadır. Ancak kurallara uygun bir şekilde iade işlemi yapabilirsiniz.

 

Faturalandırma

E-ticaret sitemiz üzerinden yapılan siparişlerin faturaları, günlük TCMB Döviz Satış kuru baz alınarak Türk Lirası olarak düzenlenmektedir. Faturalarınız elektronik olarak e-posta adresinize yollanmaktadır.

Alışveriş Sepetim

X
WhatsApp destek ekibimiz sorularınızı cevaplıyor.
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
WhatsApp Destek Hattı